У додатку повідомили, що через повномасштабну російську агресію до України значно зросла цікавість користувачів до вивчення української мови. Станом на 7 березня кількість людей, які вивчають українську мову на Duolingo, зросла на 485% у всьому світі.
Найбільший сплеск цікавості припадає на США, але також кількість учнів у Польщі зросла більш ніж на 1800%. Як вважають в додатку, це пов’язано з людьми, які приймають біженців з України.
«Хоч чудово бачити цю демонстрацію підтримки та вдячності за українську культуру, було б неправильно, якби ми отримували від цього прибуток. Ми передаємо весь дохід від реклами в людей, які вивчають українську мову у Duolingo, на допомогу Україні», — повідомили у додатку.
У Duolingo зазначили, що кошти підуть на допомогу українським біженцям. Крім того, через благодійні організації для біженців додаток розповсюджуватиме коди для Duolingo Plus, щоб біженці та люди, які їх поселили, могли безкоштовно використовувати преміальну версію Duolingo.
Також Duolingo заморозив прогрес для українців, оскільки не всі можуть щодня користуватися додатком, як це передбачає ідея втримання якнайдовшого прогресу із вивчення мови у змаганні з іншими користувачами.
Додаток повідомив, що контактував з Міністерством освіти і науки України та обговорював додаткові способи підтримки українців. «Наприклад, тест з англійської мови Duolingo надаватиме українським студентам звільнення від плати. Duolingo English Test також прискорює плани щодо запуску українськомовного інтерфейсу», — повідомили у Duolingo.
Щодо протидії російській та білоруській агресії, додаток заявив, що відімкне всю монетизацію в цих країнах, щоб не платити податки їхнім урядам. Duolingo працбватиме в росії, оскільки, як повідомили розробники «освіта — право людини. Є цінність у продовженні безкоштовного навчання англійської мови в росії, враховуючи поточне інформаційне середовище в країні».
Duolingo — онлайн-сервіс вивчення мов і краудсорсингового перекладу тексту, який заснували у 2011 році. Крім того, Duolingo став найпопулярнішим мобільним освітнім додаток у світі, що має на меті вивчення мов за допомогою щоденного виконання завдань. Додатком користується понад 500 мільйонів людей. Українська версія для вивчення англійської з’явилася у 2015 році.
Як повідомлялося, раніше Duolingo повідомив, що напередодні повномасштабного російського вторгнення цікавість у користувачів до вивчення української мови зросла на 200%.