Повітряний коридор буде призначений для розподілу біженців, які перебувають у Молдові, серед країн Євросоюзу та поза його межами, заявила в Кишиневі міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок. На тлі вторгнення Росії в Україну та масштабного потоку жителів, що залишають країну, Німеччина разом з міжнародними партнерами працює над створенням повітряного гуманітарного коридору для доставки українських біженців з Молдови. Повітряний міст є “абсолютно розумним”, заявила в Кишиневі міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок (Annalena Baerbock) після переговорів із її молдавським колегою за посадою Ніку Попеску.
Крім того, Бербок повідомила, що гуманітарний коридор для доставки людей з Молдови до Німеччини, головним чином автобусами, зараз створюється через Румунію. На першому етапі до Німеччини буде перевезено 2500 людей, пояснила вона. За словами Анналени Бербок, таке рішення погоджено із міністром внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер (Nancy Faeser).
Біженців перевозитимуть і до Америки.
Німеччина й надалі підтримуватиме Молдову у розподілі біженців з України спільно з партнерами як у Європейському Союзі, так і поза ним, пообіцяла голова МЗС ФРН. Вона не виключила, що українців, які залишили свою країну, переправлятимуть через Атлантику, зокрема до США та Канади.
Водночас Бербок вказала, що Євросоюз надав Молдові екстрену допомогу у розмірі 5 млн. євро, уряд ФРН – додаткові 3 млн. євро. Ці кошти доповнять економічну допомогу Молдові у розмірі 37 млн. євро цього року.
За даними Ніка Попеску, до Молдови з початку війни в Україні в’їхали близько 300 тисяч жителів цієї країни, з них понад 100 тисяч досі перебувають на молдавській території.