Як дістатися до кордону?
В умовах війни небайдужі українці гуртуються й намагаються виїхати якомога далі від стрілянини й вибухів на власних автівках чи автобусах. Проте найбезпечнішим транспортом для вимушеної подорожі все ж залишається потяг.
Дізнатися щоденний розклад поїздів можна на офіційному каналі УЗ в Telegram. Зверніть увагу на те, що час прибуття може змінюватися через надзвичайні обставини.
Що брати з собою?
Не везіть величезні валізи, забиті речами. Через егоїзм інших комусь може не вистачити місця в рятівному потязі. Беріть найнеобхідніше: воду, мінімальний запас їжі, документи й кілька теплих речей. Усі інші необхідні речі знайдуться в польських волонтерів.
Домашніх улюбленців також можуть пропустити без документів, проте іноді прикордонники можуть і відмовити в проїзді тварини.
Що робити після перетину кордону?
Якомога швидше знайдіть точки прийому, на яких чергують волонтери. Вони готові надати їжу й теплі напої безкоштовно, якщо ви змерзнете.
Привітні водії допоможуть придбати картку польського мобільного оператора, аби ви могли користуватися мобільним інтернетом. Її ціна — усього 5 злотих, тож не соромтеся просити про це!
Також варто заздалегідь знайти організації, що допомагають біженцям в конкретних містах. Зробити це можна в будь-якій соцмережі: Facebook, Telegram, Instagram.
Навіть якщо ви не маєте адреси проживання, водій доставить вас до центру, де розподіляють вимушених переселенців, а звідти ви зможете направитися до іншого тимчасового або постійного житла.
За речі й засоби особистої гігієни можете не хвилюватися — їх також нададуть безкоштовно.
На що може розраховувати біженець з України в Польщі?
Для українців, що змушені були покинути Батьківщину через бойові дії, проїзд у польському громадському транспорті безкоштовний. Контролерам достатньо показати тільки паспорт і документ, що засвідчує перетин кордону. Платити за квиток не потрібно і в міжміських та міжнародних потягах, що їздять Європою.
До речі, вимушені переселенці можуть розраховувати й на безкоштовну медичну допомогу в Польщі.
Оплачувати покупки можна українськими картками.
Кошти списуватимуться в польських злотих за курсом 7.3 (приблизно).
Якщо вам або вашим близьким потрібна підтримка у Вроцлаві, можете зателефонувати Оксані Колесник:
Viber +380972798699
Telegram +380953876191