Громадяни України, які виїхали до Польщі через військову агресію Росії, можуть отримати роботу в цій країні. Вакансій вже зараз – на будь-який смак. Та й після того, як Сейм ухвалив Закон про допомогу громадянам України, працевлаштуватися біженцям полегшало.
Що потрібно для того, щоб отримати роботу в Польщі, де шукати вакансії та які слід надавати документи – читайте у нашому матеріалі нижче.
Як отримати право на роботу в Польщі?
Якщо ви біженець, то відразу після перетину польсько-українського кордону ви повинні звернутися до місцевої адміністрації, підтвердити там особу та отримати номер PESEL (польський аналог ID-коду).
Після цього ви можете законно перебувати у Польщі протягом 18 місяців із можливістю продовження до 36 місяців.
Відповідно до закону, якщо ви вже отримали дозвіл на тимчасове проживання, то маєте право легально працювати на території Польщі без обов’язкового отримання дозволу на роботу.
Де шукати роботу?
Сьогодні ви можете знайти роботу в Польщі, зокрема звернувшись до Бюро праці (Державна служба зайнятості).
Консультант (рекрутер) проведе співбесіду з вами, визначить ваші професійні навички, а потім за результатами тестування здійснить пошук у Центральній базі вакансій та запропонує ті, що відповідають вашим навичкам.
Якщо у вас є документи, що стосуються вашої професійної кваліфікації та досвіду роботи, обов’язково візьміть їх на зустріч.
Також ви можете отримати допомогу у пошуках роботи, звернувшись на Зелену лінію за телефоном 19524. Вона працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00.
Можете здійснювати пошук роботи самостійно. Наприклад, через Центральну базу пропозицій праці. Щодня у базі даних є близько 70 тисяч робочих вакансій. Для зручності можна завантажити мобільні програми ePraca або Workport.
Також самостійно можна шукати роботу на сайтах: olx.pl (розділ Praca), gumtree.pl, infoPraca.pl, pracuj.pl, jooble.pl.
Крім того, можна скористатись платформою працевлаштування UA Talents.
Які працівники затребувані у Польщі?
Наразі польські роботодавці пропонують достатньо вакансій у сфері HR-менеджементу та продажу.
Також українки можуть без проблем влаштуватися:
- у галузі харчової промисловості
- на заводах з виготовлення деталей для телевізорів, електроніки
- на складах одягу
- у готельно-ресторанній сфері
- у логістиці.