Наразі українці масово покидають країну через війну з Росією. Громадяни намагаються перечекати бойові дії в Польщі, Румунії, Німеччині, Чехії, Латвії, Італії.
UAHelp, посилаючись на “Новий час”, розповість, як ви можете виїхати до Румунії, де отримати допомогу, знайти житло та роботу.
Як дістатися до Румунії?
У Румунію можна виїхати через пункти пропуску Порубне, Дякове, Солотвине. Крім того, потрапити до цієї країни можливо через пункти пропуску з Молдовою: Костешти-Стинка, Джурджулешти-Галац, Липкани-Редеуць-Прут. Якщо ви хочете отримати статус біженця, подана заявка розглядатиметься за прискореною процедурою, але в повній відповідності до румунського законодавства.
Якщо у вас відсутній закордонний біометричний паспорт, достатньо буде українського. Діти до 16 років, які їдуть з батьками, повинні мати свідоцтво про народження. Також дитина може перетнути кордон з одним із батьків, без офіційного дозволу іншого родича. Якщо дитина їде зі знайомими, потрібен дозвіл на виїзд одного з батьків, який має бути засвідчений у нотаріуса.
Де українцям отримати допомогу у Румунії?
Румунія приймає українських біженців за спрощеною процедурою. У Тіміші, Марамуреші, Сучаві, Джурджі, Тульчі та Бухаресті відкриті центри, де можна безпечно розміститися евакуйованим. Уряд розміщує матерів із дітьми безкоштовно на будь-який термін. Харчування спочатку також надаватиметься безкоштовно.
Де шукати роботу?
Щоб забезпечити себе та дітей, українцям потрібно знайти місце роботи хоч на перший час. Жінки зможуть працювати у сфері торгівлі, обслуговування, логістики, галузі e-commerce на підприємствах харчової промисловості.
Де жити?
Тимчасовий притулок у цій країні надається біженцям на рік (з можливістю продовження – ще двічі по 1 року). Як ми писали вище в Тіміші, Марамуреші, Сучаві, Джурджі, Тульчі та Бухаресті відкрили центри, де можуть безпечно зупинитися українці.
Корисні контакти
(+4) 0219590 – Румунська прикордонна поліція;
(+4) 0214107513 – Головна інспекція з питань імміграції;
112 – Служба екстреної допомоги.